Szkło iPhone 13

( ilość produktów: 23 )

Szkło do iPhone 13

Ekrany OLED stosowane w najnowszych sprzętach marki Apple są znane z wysokiej jakości, ale także ze sporych kosztów napraw w przypadku awarii. Cena napraw wyświetlaczy OLED w przypadku ich uszkodzenia liczona jest w setkach dolarów i powinien przeprowadzić ją autoryzowany serwis Apple. Dlatego warto nie dopuścić do uszkodzenia i odpowiednio zabezpieczyć ekran smartfona. Służą do tego folie na ekran, szkła hartowane lub inne produkty chroniące ekran.

Szkło hartowane do iPhone 13

Najczęściej wybieranym do niedawna i będącym najdłużej na rynku akcesoriów jest niewątpliwie szkło hartowane. Gruba warstwa, stanowiąca prawie drugi ekran jest dobrą ochroną, która ma sporo zalet, ale nie jest bez wad. Zaletą jest najczęściej stosunkowo niska cena, łatwa dostępność i prosty montaż, który każdy może wykonać sam w warunkach domowych. Wadą jest wątpliwa trwałość szkieł hartowanych, które często na ekranie pękają. Jednak to jest ich zadanie- ochronić ekran własnym kosztem. Znacznie łatwiej wymienić wierzchnią warstwę w postaci szkła hartowanego, która przyjmuje na siebie największą siłę uderzenia, niż ekran wart 500-600 dolarów, co w przeliczeniu na polską walutę może oznaczać koszt naprawy w wysokości 1600-1800 złotych. W przypadku szkieł hartowanych ich wybór jest szeroki, zarówno jeśli chodzi o marki jak i rodzaje. Najczęściej spotykanymi producentami szkieł hartowanych do iPhone 13 jest Spiegen, 3mk, Panzerglass i MyScreenProtector. Jeśli chodzi o rodzaje to spotkać można szkła 2d i 3d. Szkła 2d są typowo płaskie, prostokątne i ma wyczuwalne, ostre krawędzie. Szkła 3d są obłe, półokrągłe i chronią również krawędzie smartfonów.

Folie i szkła hybrydowe na iPhone 13

Równie znanym rozwiązaniem są folie na ekrany smartfonów. Są to najtańsze opcje ochrony, jednak również jest to najsłabsza forma. Jest to raczej zabezpieczenie przed zarysowaniami i powierzchownymi uszkodzeniami niż zabezpieczenie przed upadkiem i bliskim spotkaniem z twardymi krawędziami. Świetna opcja dla osób szanujących swoje smartfony, którym nie zdarza się upuścić telefonu. Połączenie niskiej ceny z łatwym montażem możliwym w warunkach domowych jest to dobry wybór dla wielu osób. Stosunkowo nową na rynku opcją są folie hybrydowe, które oferują zalety folii i szkła hartowanego na iPhone 13. Jeśli chodzi o podobieństwo do szkła hartowanego, to jest zachowana podobna ochrona. Wytrzymałość takich folii hybrydowych na upadki i uszkodzenia jest wysoka i jednocześnie nie jest na tyle gruba i nie przypomina warstwy plastiku na ekranie. Połączenie wytrzymałości z cienką warstwą folii – w dzisiejszych czasach jest to bardzo chętnie wybierana forma ochrony na iPhone 13. Szkło hartowane, folie i folie hybrydowe iPhone 13 można założyć w warunkach domowych. Najczęściej do opakowania dołączona jest instrukcja krok po kroku lub adres strony z wideo, na którym ukazana jest ta czynność.

iPhone 13 szkło

Podsumowując – możliwości ochrony nowego iPhone 13 jest sporo. Najczęściej wybierane w dzisiejszych czasach są 3 opcje – szkła hartowane, których niewątpliwym plusem jest wytrzymałość i cena. Minusem jednak jest estetyka i częsta konieczność wymiany w przypadku pęknięcia wierzchniej warstwy szkła hartowanego. W przypadku zwykłych folii plusem jest niska cena i łatwość montażu, minusem- najsłabsza ochrona, która obejmuje głównie lekkie zarysowania i uszkodzenia „torebkowe” czy lekkie spotkanie z kluczami w kieszeni. Najlepszym wyborem zaś będą folie hybrydowe, które łączą w sobie estetykę folii i wytrzymałość szkieł hartowanych.

Szkło na aparat iPhone 13

Przy zakładaniu szkła do iPhone 13 warto również pomyśleć o zabezpieczeniu tylnej warstwy smartfona wraz z aparatem. W naszej ofercie znajdziesz również folie na wyspę z aparatem. Są one przezroczyste lub dostępne w kolorach iPhone, dzięki czemu zamontowane stają się niewidoczne. Tak zabezpieczone szkła pamiętaj uzupełnić etui do iPhone 13, które wzmocni ochronę i zadba o krawędzie smartfona.

dostawa
płatności online
pixel