iPhone 13 Pro Max szkło ochronne

( ilość produktów: 11 )

iPhone 13 Pro Max szkło ochronne

Wysoka jakość wyświetlaczy OLED stosowanych w iPhone 13 Pro Max daje najlepsze kolory, idealną czerń i świetne wrażenia z korzystania z tego smartfonu. Z drugiej jednak strony, w przypadku jego uszkodzenia czy zupełnego stłuczenia, wymiana nawet wierzchniej warstwy ekranu w przypadku działającego panelu dotykowego oznacza ogromne koszty. Dlatego też warto zadbać o odpowiednią ochronę wyświetlacza i można skorzystać z kilku opcji. Najpopularniejszymi, dostępnymi od lat są szkła hartowane i folie. Najświeższym sposobem na ochronę ekranu są szkła hybrydowe, które łączą w sobie zalety zarówno szkieł hartowanych i folii.

iPhone 13 Pro Max szkło hartowane

Szkło hartowane do iPhone 13 Pro Max ma wiele zalet - największą jest oczywiście świetna ochrona. Szkło hartowane bierze na siebie prawie całą siłę uderzenia w razie upadku na ekran. Bardzo często samo szkło hartowane nie wychodzi z tego cało, jednak uchroni ekran przed uszkodzeniem. Kolejną zaletą jest jego niska cena. Dobre szkło hartowane marki Spigen lub 3mk to koszt w granicach 50-90 złotych, czyli kilkanaście razy mniej niż wymiana całego ekranu OLED w iPhone 13 Pro Max. Szkło hartowane więc jest dobrą, ekonomiczną opcją, którą każdy sam w warunkach domowych jest w stanie zaaplikować na swój ekran. Jedynymi minusami szkieł hartowanych jest ich średnia trwałość, czyli dość częsta konieczność ich wymiany (w zależności od upadków) oraz dość gruba warstwa na ekranie, której nie da się nie zauważyć.

iPhone 13 Pro Max folia

Jeśli chodzi zaś o standardową folię jest to świetna opcja dla osób, którym wypadki się nie zdarzają, chcą by ekran smartfona wyglądał jak oryginalny i chcą go tylko ochronić przed zarysowaniami. Plusem jest także niska cena tego typu ochrony ekranu. Folia do iPhone 13 Pro Max to wydatek od kilkunastu do 50-60 złotych. Po jej zdjęciu nawet po roku czy dwóch ekran będzie wyglądał zupełnie jak nowy bez żadnych rys i uszkodzeń. Dodatkowym atutem jest stosunkowo prosty montaż, z którym poradzi sobie każdy ze średnimi zdolnościami manualnymi. Minusem jest przeciętna ochrona, która raczej nie poradzi sobie z upadkami na twarde powierzchnie.

Folia hybrydowa iPhone 13 Pro Max

Jedną z niedawno pojawiających się na rynku opcji ochrony ekranu są szkła hybrydowe. To nowoczesne połączenie szkła i folii. Dzięki temu samą folię jest trudno uszkodzić (ponieważ jest miękka i amortyzuje uderzenia), a warstwa szkła daje dobrą ochronę przed zarysowaniami. Rozwiązanie to nie odstaje cenowo od markowych folii i szkieł hartowanych, natomiast charakteryzuje się najdłuższą żywotnością na ekranie. Hybryda rysuje się trudniej niż zwykła folia, jednocześnie nie zbijając się przy najmniejszym uderzeniu jak szkło hartowane.

Jaki produkt wybrać do ochrony ekranu w iPhone 13 Pro Max?

Co będzie najlepsze do iPhone 13 Pro Max? Szkło hartowane, folia czy szkło hybrydowe? To zależy, co dla Ciebie jest najważniejsze. Jeśli solidna ochrona to warto wybrać szkło hartowane. Przygotuj się jednak na jego wymianę nawet, jeśli upadek smartfona nie będzie widowiskowy i odbędzie się z bardzo małej wysokości (lub nawet przewracając iPhone’a na biurku). Jeśli ważniejsze jest zachowanie estetyki ekranu i lekka ochrona przed zarysowaniami to standardowa folia będzie najlepszym wyborem. Niska cena i łatwość aplikacji to ogromne zalety tego rozwiązania, które jest niemal niewidoczne na ekranie iPhone 13 Pro Max.  Ważne by zdawać sobie sprawę z faktu, że jest to bardzo powierzchowna ochrona przed zarysowaniami w kobiecej torebce czy kieszeni.

Szkło hybrydowe iPhone 13 Pro Max to najlepszy kompromis między wytrzymałością warstwy ochronnej a ochroną ekranu.

W przypadku iPhone 13 Pro Max warto postawić na solidne rozwiązania, ponieważ wymiana ekranu OLED stosowanego w tych modelach smartfonów marki Apple jest bardzo droga i koszty mogą sięgać nawet 2000 złotych w oryginalnym serwisie. Złota zasada – lepiej zapobiegać, niż leczyć. A w celu pełnej ochrony smartfonu dobierz etui do iPhone 13 Pro Max, które zabezpieczy także tył i boki urządzenia.

dostawa
płatności online
pixel