Ładowarki do iPhone - PD (Power Delivery), Sieciowe

( ilość produktów: 36 )

Co to jest ładowarka sieciowa?

Ładowarka sieciowa to ustandaryzowany rodzaj zasilacza, który podłącza się do gniazdka ściennego i przekształca prąd zmienny na niski prąd stały, umożliwiający naładowanie sprzętów z wbudowaną baterią, takich jak smartfony, tablety, słuchawki, power banki, latarki, głośniki czy kamery.

Czy ładowarka sieciowa do iPhone pasuje do Androida?

Ładowarki sieciowe do iPhone i do Androida to te same urządzenia. O ile wcześniej każdy producent telefonów tworzył swoje ładowarki z wbudowanym kablem, o tyle teraz ładowarki zakończone są najczęściej zwykłym portem USB lub USB-C. Do takiej ładowarki wystarczy podłączyć kabel z końcówką odpowiadającą Twojemu urządzeniu i już możesz rozpocząć proces ładowania. Oczywiście ładowanie nie zawsze będzie przebiegało tak samo szybko, niezależnie od podłączonego kabla do iPhone, ponieważ między ładowarkami oczywiście różnice są.

Czym różnią się ładowarki sieciowe?

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a ładowarki, choć zwykle podobne z wyglądu i spełniające tę samą funkcję, różnią się między sobą m.in.:

Liczba portów ładowarki sieciowej

Ładowarki sieciowe mogą być wyposażone w 1, 2, a nawet 5 lub więcej portów USB, do których podłączysz urządzenia. O ile ładowarka 1 lub 2-portowa może mieć oba złącza wyposażone w szybkie ładowanie, tak w przypadku większej ich ilości nie jest to praktykowane. Przed zakupem ładowarki z większą liczbą portów przemyśl, jakie urządzenia chcesz za jej pomocą ładować i w jakich okolicznościach. Jeśli ładowarka ma być podłączona przy łóżku, a smartfon może ładować się całą noc, to nie potrzebujesz do tego szybkiego ładowania. Odwrotnie jednak, jeśli będziesz wykorzystywać ją w podróży mając ograniczony czas na ładowanie urządzenia. Wtedy dwa szybkie porty dla dwóch smartfonów mogą okazać się niezbędne, a gadżety jak słuchawki czy zegarek naładujesz na tradycyjnym porcie, który i tak nie wykorzystałby potencjału szybkiego ładowania.

Szybkie ładowanie w iPhone

Qualcomm Quick Charge, Adaptive Fast Charge, TurboPower, SuperCharge, Super mCharge, Super VOOC… i to nie koniec listy. Użytkownicy z logiem zielonego robota nie mają łatwo odnaleźć się we wszystkich tych wymyślanych przez producentów coraz to nowszych technologiach szybkiego ładowania. Na szczęście do ładowania iPhone wystarczy znać najważniejszą technologię - Power Delivery, która z resztą staje się najważniejszym standardem wśród posiadaczy wszystkich smartfonów, niezależnie od marki urządzenia. Ładowarki PD to nowoczesne rozwiązania, które dostosowują prąd na podstawie komunikacji ze smartfonem. Ładowarki sieciowe PD naładują każde urządzenie, a coraz większa moc tych ładowarek pozwala na ich wykorzystanie do szybkiego ładowania także tabletów oraz laptopów ładowanych z gniazda USB-C.

Moc ładowarki sieciowej

Czyli temat bardzo mocno związany z szybkim ładowaniem. Jeszcze kilka lat temu ładowarkę wybierało się sprawdzając w specyfikacji natężenie prądu wychodzącego z niej. Wraz z rozwojem szybkiego ładowania zaczęło zmieniać się także napięcie- już nie tylko 5 V, ale także 9 czy 12 V. Na tę chwilę najlepiej dobierać ładowarkę sieciową do iPhone zgodnie z zaleceniami Apple dla konkretnego modelu lub jeszcze lepiej kupić mocniejszą niż zalecana- urządzeniom nic się nie stanie, o czym przekonuje sam producent. Ładowarka sieciowa PD nawet o mocy 100 W może naładować Macbooka, iPhona czy Apple Watch. Mocniejsza ładowarka to szybkie ładowanie iPhone, którego posiadasz teraz, ale być może także kolejnego, kiedy pojawi się nowy model. Niska moc ładowarki oczywiście nie skreśla jej funkcji- po prostu ładowanie będzie wolniejsze.

Ładowarki sieciowe podróżne

O ile port USB czy USB-C jest znany i ustandaryzowany na całym świecie, tak same gniazdka elektryczne do których musi być podpięta ładowarka już niekoniecznie. Jeśli dużo podróżujesz i odwiedzasz różne kraje z różnymi gniazdkami ściennymi, to warto wyposażyć się w model ładowarki z wymiennymi końcówkami lub kostkę, z której możesz wysuwać odpowiednie bolce.

 

Oryginalna ładowarka Apple vs nieoryginalna

Nie musisz korzystać tylko z ładowarek sygnowanych logiem Apple. Wysoka jakość wykonania jest także dostępna u innych producentów, a często za tę samą kwotę możesz mieć u innego producenta więcej portów lub większą moc. Wszystko oczywiście ma swoje granice, dlatego lepiej unikać podejrzanie tanich urządzeń no-name, ofertujących dużą liczbę portów czy ogromną moc za kilkanaście złotych. Nieoryginalna ładowarka do iPhone może nie uszkodzi go w takim przypadku, ale ładowanie może trwać bardzo długo, żywotność takiej ładowarki będzie krótka, a podczas jej pracy możesz słyszeć pisk i zauważysz jej mocne grzanie się.

Kto jest w takim razie dobrym producentem ładowarek do iPhone? W całej naszej kategorii możesz wybrać wyłącznie sprawdzone produkty firm takich jak Green Cell, Crong, Puro, Kanex, Budi czy Baseus. Są to producenci, których urządzenia są certyfikowane do pracy ze sprzętami Apple oraz urządzeniami opartymi na Androidzie. Są one droższe od ładowarek no-name, jednak ich podzespoły gwarantują moc podaną w specyfikacji oraz zabezpieczają przed uszkodzeniem podłączonego sprzętu.

 

Wybór ładowarki do iPhone jak widzisz nie jest trudny, jeśli tylko korzystasz z markowych sprzętów. Pamiętaj jednak, że nawet mocna ładowarka może nie ładować szybko urządzenia, jeśli kabel do iPhone jest marnej jakości. Wybieraj kable znanych producentów do ładowania iPhone, które są dostępne również w naszym sklepie.

dostawa
płatności online
pixel