Ten iPhone nie obsługuje tego akcesorium - jak rozwiązać problem?

2021-12-01
Ten iPhone nie obsługuje tego akcesorium - jak rozwiązać problem?

Zapewne niejednokrotnie słyszałeś o historii lub sam spotkałeś się z takim przypadkiem, kiedy podczas podłączania akcesoriów do smartfona marki Apple pojawiał się komunikat, który sugerował, że „Twój iPhone nie obsługuje podłączonego urządzenia”. Co więcej jak się okazuje, nie jest to rzadki przypadek wśród użytkowników zarówno iPhone’ów, jak i iPad'ów. Najczęstszą przyczyną pojawienia się takiego komunikatu jest korzystanie z nieoryginalnych ładowarek, przejściówek i innych akcesoriów. Oczywiście zdarzają się przypadki, że jest to wina sprzętu lub systemu iOS, niemniej są to raczej jednorazowe sytuacje.

 Ten iPhone nie obsługuje tego ackesorium

 Wyświetlany komunikat na ekranie iPhone'a


Akcesorium może nie być obsługiwane - przyczyny i rozwiązanie problemu


Najczęściej pojawiającymi się przyczynami problemu mogą być:

 • Port Lightning jest zabrudzony

 • Oprogramowanie urządzenia nie jest aktualne lub działa wadliwie

 • Akcesorium nie jest dedykowane do Twojego urządzenia

 • Akcesorium posiada wady lub nie ma certyfikatu Apple

 • Uszkodzone złącze w urządzeniu

 • Inne uszkodzenia mechaniczne


Metody, które skutecznie mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu:

 • Zaktualizuj swojego iPhone’a do najnowszej wersji systemu

 • Wyczyść port odpowiedzialny za podłączenie akcesoriów

 • Wypróbuj inne oryginalne akcesoria i sprawdź czy problem występuje nadal

 • Podłącz iPhone’a do kabla, zignoruj lub odrzuć komunikat o błędzie, a następnie włącz tryb samolotowy

 • Sprawdź czy posiadasz oryginalną ładowarkę lub taką, która posiada certyfikat MFi

 • Uruchom ponownie urządzenie


Powyższe wskazówki mogą w prosty sposób pomóc Ci rozwiązać przyczynę występującego problemu. Pamiętaj jednak, że wybieranie nieoryginalnych akcesoriów niesie za sobą konsekwencję. Możemy w ten sposób zniszczyć naszą baterię w telefonie lub przerwać synchronizację plików między urządzeniami. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać akcesoria, które są rekomendowane przez producenta lub posiadają liczne certyfikaty i zabezpieczenia. W ten sposób unikniemy nieprzyjemności związanych z komunikatami wyświetlanymi na naszych urządzeniach Apple.


Jaki kabel wybrać do ładowania iPhone’a?


W przypadków smartfonów Apple, przede wszystkim musimy sprawdzić, czy dany kabel posiada certyfikat MFi. Są to jedyne kable, rekomendowane przez producenta. Jeśli chcemy kupić tańszy zamiennik czy podróbkę i trochę zaoszczędzić, może się okazać, że podczas podłączenia kabla do telefonu wyskoczy błąd lub komunikat. Dłuższe korzystanie z nieoryginalnych akcesoriów może również doprowadzić do uszkodzenia naszej oryginalnej baterii. W dodatku może występować problem z przesyłaniem danych między urządzeniami np. MacBook'iem i iPhone'm. Kabel Crong Armor Link USB-C na Lightning stworzony został z myślą o najnowszych urządzeniach Apple. Oryginalnie zamontowany chipset Apple zapewnia szybkie ładowanie w baterii iPhone 8 lub wyżej, a elastyczna konstrukcja z wytrzymałego nylonu oferuje podwyższony stopień ochrony. W naszym sklepie znajdziecie również inne kable znanych marek, takich jak Puro, Kanex, Moshi, Momax i Green Cell, które szczególnie polecamy szukając odpowiedniego kabla do ładownia.

Kabel-do-ładowania-iPhone


FAQ - pytania i odpowiedzi


Czy nieoryginalne akcesoria mogą powodować komunikat "Ten iPhone nie obsługuje tego akcesorium"?

 • Tak, wszystkie podróbki i nieoryginalne akcesoria mogą wyświetlacz taki komunikat.

Czy warto oszczędzać na kablach i akcesoriach do iPhone'a?

 • Jeśli chcemy cieszyć się długą żywotnością naszego iPhone'a wybierajmy tylko oryginalne kable i akcesoria znanych marek, które potwierdzone zostały certyfikatem MFi. Tylko w ten sposób zadbamy o nasz telefon w odpowiedni sposób.

Czy moja bateria może zostać uszkodzona korzystając z nieoryginalnego kabla?

 • Jak najbardziej, jest to częsty przypadek, ponieważ nieoryginalny kabel potrafi zerwać połączenie między ładowarką a iPhone'm co może doprowadzić do zwiększenia cyklów ładowania. W dłuższej perspektywie czasu oznacza to, że nasza bateria wykorzysta się szybciej i trzeba ją będzie wymienić prędzej, co często łączy się z niemałym kosztem serwisu.


Zobacz oryginalne kable z certyfikatem MFi do ładowania iPhone'a i innych urządzeń Apple w naszym sklepie doApple.pl.

Polecane

dostawa
płatności online
pixel