Przegląd pancernych etui do iPhone 13 - ranking TOP 3

2021-09-27
Przegląd pancernych etui do iPhone 13 - ranking TOP 3

Pancerne etui iPhone 13

Etui to jeden z elementów personalizacji dzisiejszych smartfonów, które w większości przypadków wyglądają niemal identycznie. Dodatek w postaci case’a skutecznie pomoże wyróżnić się z tłumu oraz nada niecodzienny wygląd telefonu. Druga skóra smartfona może być sygnowana logiem znanego producenta samochodów lub światowej sławy projektanta, wykonana z najróżniejszych materiałów i faktur. Po drugiej stronie stoją jednak etui, których zadaniem zdecydowanie nie jest nierzucanie się w oczy, lecz pełne zabezpieczenie iPhone 13 w trakcie upadków i uderzeń. Pancerne etui do iPhone 13 to segment case’owych twardzieli na rynku, które nie ukrywają, że mają tylko jedno zadanie- skutecznie chronić. Poniżej znajdziesz Top 3 najchętniej wybieranych pancernych etui do iPhone 13, które naszym zdaniem wyróżniają się wysoką jakością materiałów użytych do ich stworzenia, oraz ogólnym wykonaniem i spasowaniem.

 

Najlepsze pancerne etui na iPhone 13 - TOP 3

Pancerne etui #1 – Moshi

Moshi to producent akcesoriów do urządzeń Apple. Ekskluzywna marka z łatwością dorównuje oryginalnym produktom nadgryzionego jabłuszka. Wśród nich znajdują się także etui. W ofercie producenta znajdziesz serie produktów takie jak:

iGlaze XT – przezroczyste etui z ochroną MIL-STD-810G (upadki do 1.2 m).

iGlaze – etui z przezroczystym tyłem, ale kolorowymi ramkami wokół. MIL-STD-810G (upadki do 1.2 m).

Altra – wysokiej jakości antypoślizgowy silikon na pleckach w nowoczesne wzory oraz odpinana smycz + antybakteryjna ochrona NanoShield™ z certyfikatem jak w poprzednich modelach MIL-STD-810G.

Overture Skórzane etui z klapką, w którym smartfon umieszczony jest w twardym case’ie znajdującym się wewnątrz. Jednym ruchem ręki możesz zatem zmienić etui z klapką na czarne etui typu plecki, bez utraty pancernej ochrony gwarantowanej wojskowym standardem MIL-STD-810G.

Przezroczyste etui pancerne iPhone 13Moshi iGlaze iPhone 13Etui ze smyczką Moshi Altra iPhone 13Etui pancerne z klapką do iPhone 13

Warto dodać, że każde z powyższych etui Moshi ma wyżłobienia na blaszki SnapTo – to autorski sposób producenta na kompatybilność ładowarek bezprzewodowych, uchwytów samochodowych i biurowych. To rozwiązanie przypominające aktualną technologię Magsafe. W tym przypadku blaszki rozmieszczone są tak, aby dodatkowo nie zakłócały ładowania iPhone 13 tradycyjnymi ładowarkami bezprzewodowymi.

Pancerne etui #2 – X-Doria

Amerykański producent etui ma tylko jeden cel- ochronę. Dlatego wszystkie produkty spełniają wymagania MIL.STD w seriach:

• Raptic Air – Smukła, jednoczęściowa konstrukcja z aluminium na górze i dole etui w celu maksymalnej ochrony. Wnętrze pokryte gumą pochłaniające wstrząsy. Testowane na upadki z wysokości 4 metrów na beton.

Raptic Shield Pro – Przezroczysty tył oraz ramka wykonana z... anodyzowanego aluminium. To gwarant bezpieczeństwa iPhone 13 nawet podczas upadków z 3 metrów.

Pancerne etui Raptic do iPhone 13Pancerne etui iPhone 13 RapticPancerne etui dla iPhone'a 13Pancerne etui Raptic dla iphone'a 13

Pancerne etui #3 – Gear4

Czołówka światowych producentów pancernych etui do iPhone 13, ale także innych modeli smartfonów. Opatentowana formuła D3O, w której cząsteczki przemieszczają się, zmieniając twardość materiału tam, gdzie jest taka potrzeba w wyniku uderzenia lub zgniatania. Wszystkie etui Gear4 korzystają z tej technologii, dlatego nie będziemy przedstawiać konkretnych serii. Zapewniają ochronę podczas upadków smartfona nawet z wysokości 5 metrów. Co istotne, sama technologia D3O wykorzystywana jest także w sporcie, motosporcie, przemyśle, oraz w branży zbrojeniowej do produkcji elementów znajdujących się w hełmach dla żołnierzy.  

Pancerne etui Gear4 do iPhone 13Pancerne etui Gear4 do iPhone'a 13Przezroczyste etui pancerne iPhone 13Pancerne etui przezroczyste do iPhone'a 13

Pancerne etui do iPhone 13 – pozostałe marki

Tak naprawdę wpis ten mógłby nie zamknąć się nawet w TOP 10 lub wyżej. Aktualnie marek z wysokiej jakości produktami do ochrony iPhone 13 jest sporo. Kolejne, które zaskoczą Cię wykonaniem to UAG, OtterBOX, Mujjo, Puro, Native Union, UNIQ, Spigen, Speck czy Zizo. Każde z nich gwarantuje wysoką jakość ochrony smartfona oraz jego bezpieczeństwo. Niezależnie jednak, czy zdecydujesz się na etui powyższych marek, czy jakiejkolwiek innej- zwróć szczególną uwagę na posiadanie certyfikatu potwierdzającego bezpieczeństwo danego case’a. Mil.STD jest jednym z nich. Wybierając etui, warto mieć na uwadze, że tanie rozwiązania kosztujące kilka, kilkanaście złotych to niestety gra dużych kompromisów- w materiale, spasowaniu czy dokładności wycięć. A od tego właśnie zależy los Twojego iPhone’a w czasie upadku.

Zobacz więcej akcesoriów do iPhone'a 13 w sklepie doApple.pl.

Polecane

dostawa
płatności online
pixel