Najlepsze folie i szkła do iPada

2021-08-06
Najlepsze folie i szkła do iPada

Tablety marki Apple posiadają bardzo dobre ekrany takie jak Liquid Retina o wysokiej rozdzielczości z oleofobową powłoką odporną na odciski palców. Mają również pełną laminację wyświetlacza i powłokę antyodblaskową dzięki czemu jest to jeden z najlepszych tabletów na rynku, który zapewnia ogromną wygodę użytkowania. Minusem tak dobrego ekranu jest oczywiście koszt jego naprawy w przypadku stłuczenia. Często koszty rozpoczynają się od kwot w wysokości 500 złotych i idą w górę w zależności od tego, co dokładnie się uszkodziło. Pytanie więc brzmi jak można się przed tym zabezpieczyć? Są dwie opcje – ubezpieczenie urządzenia, które jest bardzo często drogie, są wyłączenia, udział własny i ogólnie trudno się wielu klientom korzysta z ubezpieczeń, lub druga opcja, znacznie tańsza - zabezpieczenie ekranu iPada ochronną warstwą – folią lub szkłem hartowanym. Jakie są najlepsze szkła i folie? Jak dobrze zabezpieczyć ekran i co jest lepsze?

 

 

 

Które szkło ochronne wybrać ?

Najczęściej spotkać można szkło hartowane na iPada. Jest to akcesorium znane od lat wykorzystywane na urządzeniach takich jak smartfony, tablety czy nawigacje. Jest to dodatkowa, gruba warstwa, która w miarę dobrze chroni ekran, jednak ma swoje wady – chociażby bardzo łatwo takie szkło zniszczyć i pomimo, że ochroni ekran, to samo ulegnie stłuczeniu. Każdy z nas spotkał chociaż raz osobę, która miała na ekranie uszkodzone szkło hartowane. Drugą opcją, która również powstała wiele lat temu w celu chronienia ekranów przed uszkodzeniami są folie. Jest to zazwyczaj opcja najtańsza, która chroni ekran raczej przed zarysowaniami i powierzchownymi oznakami zużycia. W przypadku upadku na twardą powierzchnię nie chroni za bardzo ekranu przed większym uszkodzeniem. Plusem takiego zabezpieczenia jest jednak to, że folie są niewidoczne w porównaniu do szkła hartowanego, które jest grube i mocno odznacza się na ekranie. Kolejną opcją są wszelkie nowe ochrony ekranu, które można spotkać pod nazwą szkło hybrydowe, folie kauczukowe, folie poliwęglanowe. Łączy je często stosunkowo wysoki koszt, jednak taka opcja niesie za sobą sporo plusów. Łączy ze sobą wytrzymałość szkła hartowanego i jest to powłoka na ekranie, która nie odznacza się dużą grubością.

 

Rodzaje szkieł hartowanych

Pomimo, że szkła ulegają łatwemu zniszczeniu, to stosunkowo dobrze chronią ekran. Przyjmują na siebie pierwsze, najmocniejsze uderzenie, a wiadomo, że lepiej wymienić szkło hartowane za 50 złotych niż cały ekran iPada, które koszt może być ponad 10-krotnie wyższy. W dzisiejszych czasach można znaleźć wiele rodzajów szkieł hartowanych – od najprostszych 2D, które może nakleić sobie każdy indywidualnie w warunkach domowych, po szkła hartowane nakładane bez kleju za pomocą utwardzania lampą UV. Jeśli chodzi o szkło hartowane na iPada to klienci mają do wyboru przede wszystkim dobrej jakości szkła 2D, ponieważ tablety marki Apple nie posiadają zakrzywionych ekranów. Jednym z przykładowych produktów może być szkło hartowane PanzerGlass E2E Super+ iPad Pro Privacy, którego koszt wynosi około 140 złotych i zapewnia najwyższy standard ochrony. Tego typu szkło do iPada ma funkcję nie tylko ochronną przed uszkodzeniami, ale także zapewnia prywatność, ponieważ filtr w szkle powoduje, że zawartość wyświetlacza jest dostępna tylko dla użytkownika na wprost urządzenia, posiada również filtr światła niebieskiego i powłokę przeciwodblaskową.

Najlepsze szkła hartowane na ekran iPada znajdziesz w sklepie doApple.pl.

 

Folie i szkło hybrydowe na iPada

Biorąc pod lupę inny rodzaj ochrony jaką jest folia na iPada, która chroni przede wszystkim przed zarysowaniem, można wybrać folię USAMS PaperLike protector iPad Air 10,5", której celem nie jest ochrona przed zbiciem, a zachowanie wyświetlacza w stanie idealnym przez długi okres zapobiegając zarysowaniom i przetarciom. Jest to najtańszy rodzaj ochrony i taką folię można zakupić za mniej niż 30 złotych. Współpracuje ona w pełni z rysikami i daje uczucie pisania jak po papierze. Jest to folia antypoślizgowa, która odbija światło, ma powłokę antyrefleksyjną i jest matowa. Założenie jej nie jest trudne i można to zrobić w warunkach domowych, wystarczy trochę wprawy. Opcja na pewno najtańsza, jednak przeznaczona dla osób, którym wypadki się nie zdarzają i chcą zabezpieczyć ekran tylko przed standardowym zużyciem i zarysowaniem spowodowanym zwykłym użytkowaniem sprzętu.

Zobacz folie ochronne do iPada w sklepie doApple.pl.

Jeśli chodzi o lepszej jakości folie to można skorzystać z ochrony Moshi iVisor AG, jest to folia ochronna, którą można użyć wiele razy, chroni przed zarysowaniami i lekkimi uszkodzeniami spowodowanymi niewielkim kontaktem z ciałem obcym. W przypadku upadku na kamienie może jednak już nie zapewnić odpowiedniej ochrony, takiej jak szkło hartowane lub szkło hybrydowe. Plusem takiej folii jest jednak bezproblemowa możliwość użytkowania rysika Apple, powłoka antyrefleksyjna i filtr chroniący oczy przed długotrwałym korzystaniem z ekranu. Najlepszą, profesjonalną ochroną jednak będą szkła hybrydowe/folie poliwęglanowe. Do ich założenia jednak potrzebne są specjalne środki, jeśli chodzi o folie poliwęglanowe to zakładane one są na mokro na specjalny żel, który podczas wysychania utwardza folię. Jest to swego rodzaju kauczuk, który jest miękki i daje amortyzację przy upadku iPada na ekran. Chroni przed zarysowaniami i stłuczeniami jak szkło hartowane. Jest to trochę grubsza ochrona niż zwykła folia, ale jednocześnie cieńsza niż standardowe szkło hartowane. Za minus takie rozwiązania jednak należy uznać trudność w montażu, ponieważ żeby założyć szkło hybrydowe na iPada trzeba udać się do profesjonalnego punktu świadczącego takie usługi. Żel, na który jest zakładana folia, wysycha nawet do dwóch dni, chyba, że zostanie dostarczona mu odpowiednia temperatura, która przyspieszy wysychanie. Wystarczy na tablecie włączyć coś, co spowoduje jego nagrzanie lub po prostu zostawić go w ciepłym miejscu i proces schnięcia będzie szybszy. Jest to na pewno opcja najbezpieczniejsza i wygodna – nie widać tego na ekranie tak jak szkła hartowanego, a przy okazji zapewnia odpowiednią ochronę. Jednak cena w tego typu produktach jest oczywiście najwyższa, a produkty te nie są łatwo dostępne na rynku. Dodatkowo by zamontować szkło hybrydowe należy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Szkła hybrydowe na ekran iPada dostępne w sklepie doApple.pl.

  • Dla wszystkich klientów sklepu doApple przygotowaliśmy specjalną promocję!

    Wszystkie szkła i folie ochronne do iPada kupisz 10% taniej. Skorzystaj z kodu "SZKLOIPAD10" wpisując go w swoim koszyku podczas realizacji zakupów lub przejdź na dedykowaną stronę, aktywując rabat i przeglądaj akcesoria ochronne w obniżonych cenach!

Zobacz pozostałe akcesoria do iPada w sklepie doApple.pl!

 

Polecane

dostawa
płatności online
pixel