Ładowarki bezprzewodowe do iPhone 13

2021-07-30
Ładowarki bezprzewodowe do iPhone 13

Ładowanie indukcyjne w praktyce

W przypadku nowych smartfonów marki Apple, producent nie daje ładowarek w zestawie swoim klientom. To pozwala na pełną dowolność już od pierwszego dnia, ponieważ większość klientów, by szybko ładować swój smartfon, musi w dniu zakupu urządzenia dokupić od razu ładowarkę. Można standardowo postawić na wybór przewodowej ładowarki i zakupić wtyczkę 20-watową, ale można też wybrać ładowanie indukcyjne, ponieważ flagowe modele Apple mogą być ładowane dotykowo. Kiedyś dokupienie ładowarki indukcyjnej było często długo odwlekaną możliwością, dzisiaj można wybrać ją od razu. Ma to praktycznie same plusy – brak możliwości uszkodzenia mechanicznego, z czym ma problem wielu konsumentów w przypadku ładowarek standardowych na kablu. Bardzo często zdarzało się, że mocniejsze szarpnięcie lub długotrwałe wyginanie końcówki uszkadzało port ładowania smartfona lub po prostu uszkadzał się kabel i po jakimś czasie ładowarkę należało wymienić. W przypadku ładowania indukcyjnego problem ten nie występuje, ponieważ ładowanie odbywa się poprzez przyłożenie panelu ładującego do tyłu telefonu. Drugim plusem niewątpliwie jest wygoda. Ładowarkę wystarczy ustawić w jednym miejscu np. na stoliku nocnym i wieczorem nie trzeba szukać kabla i go podłączać. Wystarczy jedynie położyć telefon na ładowarce. W przypadku telefonów iPhone technologia ta nazywa się Magsafe i występują do niej także kompatybilne akcesoria, które umożliwiają ładowanie indukcyjne np. etui Apple Magsafe lub uchwyty samochodowe wspierające ładowanie indukcyjne Qi.

Standardowe ładowarki indukcyjne

Najpopularniejszym i zazwyczaj najtańszym sposobem na ładowanie indukcyjne są standardowe ładowarki, na których umieszcza się telefon. W ofercie można znaleźć zarówno oryginalne produkty Apple jak standardowa ładowarka Magsafe, ale także wielu innych, znanych producentów jak chociażby BaseusMoshi czy X-Doria. Wiele z tych ładowarek, np. Moshi Otto Q są uniwersalne i mogą z nich korzystać zarówno użytkownicy iPhone 13, innych urządzeń marki Apple oraz smartfonów innych producentów z Androidem. Dzisiaj stosowanie ładowarek od innych producentów niż Apple do smartfonów iPhone jest całkowicie bezpieczne, a ładowanie jest tak samo szybkie. Tak więc w przypadku wyboru ładowarki bezprzewodowej jest pełna dowolność. W ofercie także znajdują się ładowarki duo, czyli takie, które ładują dwa urządzenia na raz. Przykładem może być Stacja Ładująca Spigen Magfit Duo Apple, która może ładować jednocześnie smartfona oraz zegarek firmy Apple, można zdecydować się również na Moshi Sette Q – najlepszą ładowarkę według magazynu Macworld Editor’s Choice lub ładowarkę indukcyjną Duo Apple MagSafe Duo ,czyli oryginalną ładowarkę od producenta Apple do ładowania dwóch smartfonów za jednym razem. Ładowarki występują w różnych kolorach i konfiguracjach mocy. Dla iPhone 13 polecane są te z szybkim ładowaniem 20 watowym, jednak można korzystać również z tych słabszych (10 i 15w), jednak wiąże się to z dłuższym czasem ładowania. Warto pamiętać, że oryginalne ładowarki indukcyjne firmy Apple ładują nie tylko smartfony ale często potrafią naładować również smartwache lub słuchawk Apple AirPods z bezprzewodowym ładowaniem.

Ładowarki indukcyjne na magnes

Bardzo ciekawym i stosunkowo nowym rozwiązaniem jest stosowanie ładowarek indukcyjnych na magnes jak chociażby Karl Lagerfeld Magnetic Charger Base – Ładowarka indukcyjna Magsafe 15W. Od standardowych ładowarek indukcyjnych odróżnia je to, że podczas ładowania bardzo łatwo można korzystać ze smartfonu, co w przypadku standardowej, leżącej na stole ładowarki, jest utrudnione. Mocne, dopasowane magnesy utrzymują ładowarkę w odpowiednim miejscu na smartfonie i umożliwiają ładowanie nawet podczas użytkowania telefonu w ręku. Ładowarki tego typu również występują w kolorze białym jak na przykład USAMS Ładowarka indukcyjna 15W. Ładowarki te są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami wyposażonym w ładowanie indukcyjne Qi. Posiadają szybkie ładowanie i inteligentne zarządzanie dopasowujące moc ładowania i zabezpieczające smartfon przed przepięciem prądu. Będzie to świetny wybór dla klientów często doładowujących swój smartfon podczas jego używania, ładujących ich w samochodzie podczas jazdy lub w plecaku ładując smartfona z powerbanka – wtedy jest gwarancja, że smartfon się nie zsunie z ładowarki i nie przerwie się proces ładowania baterii, co w przypadku zwykłej ładowarki mogłoby się stać.

Inne akcesoria ładujące bezprzewodowo

Ładowarki indukcyjne dają również możliwość wygodniejszego korzystania z innych akcesoriów jak chociażby uchwyty samochodowe. Świetnym przykładem jest Mophie Charge Stream Vent Mount z bezprzewodowym ładowaniem. Dzięki temu uruchomienie nawigacji w smartfonie jest jeszcze szybsze, ponieważ nie trzeba szukać ładowarki i podłączać smartfonu do prądu. Wystarczy włożyć go w uchwyt a stały dopływ prądu sprawi, że telefon zawsze będzie naładowany, a telefon bardzo łatwo i szybko dostępny bez ciągnących się za nim kabli. Dla osób dużo podróżujących jest to obowiązkowy gadżet, który ułatwi wyjazdy. Dla podróżnych warto również pomyśleć o powerbanku, do którego można podłączyć ładowarkę indukcyjną i korzystać z ładowania indukcyjnego poza domem. W tym przypadku jednak najlepszym wyborem będą ładowarki magnetyczne, których magnesy trzymają je zawsze na miejscu. Przyda się to w przypadku trzymania smartfonu w kieszeni lub innym miejscu, gdzie istnieje ryzyko zsunięcia się telefonu z ładowarki. Kolejnym akcesorium, które łączy dwa atuty jest UNIQ Ładowarka indukcyjna 2in1 15W, którą wykorzystać można nie tylko jako ładowarkę bezprzewodową, ale także jako podstawkę pod telefon. Możliwość pionowego ładowania można świetnie wykorzystać podczas oglądania filmów, czytania ebooków czy sprawdzania maili. Świetny gadżet również do wykorzystania w pracy podczas przerwy na obiad lub po prostu na codziennym biurku, by mieć wszelkie powiadomienia z telefonu w zasięgu wzroku. Ładowarka jest składana, więc może również standardowo służyć za poziomą, niewidoczną na biurku ładowarkę indukcyjną.

Na co zwrócić uwagę wybierając ładowarkę indukcyjną

Najważniejszą informacją oczywiście musi być kompatybilność ze smartfonem i wspierania standardu ładowania bezprzewodowego QI. Drugą najważniejszą informacją na jaką należy zwrócić uwagę podczas wyboru ładowarki indukcyjnej jest moc. Użytkownicy iPhone 13 mogą śmiało kupować ładowarki z technologią szybkiego ładowania fast charge, w przypadku wyboru ładowarki o mniejszej mocy, proces ładowania będzie trwał znacznie dłużej. Kolejną ważną sprawą jest wygoda korzystania. W przypadku użytkowania ładowarki wieczorem do naładowania smartfona po całym dniu wystarczy w zupełności zwykła ładowarka pozioma na stolik nocny. Osoby chcące korzystać z telefonu podczas ładowania powinny jednak postawić na ładowarkę poziomą lub magnetyczną, która umożliwia wygodne trzymanie urządzenia w dłoni, kiedy ładowarka dzięki mocnym magnesom zostaje na miejscu i cały czas ładuje telefon. Kupując akcesoria warto również pomyśleć od razu o możliwości ładowania indukcyjnego, na przykład wybierając etui wspierające technologię MagSafe lub uchwyt samochodowy z wbudowaną ładowarką indukcyjną. Należy oczywiście pamiętać, że kupując ładowarkę indukcyjną w większości przypadków nie są one wyposażone w kostkę do prądu. Należy od razu dokupić kompatybilną jeśli chodzi o moc ładowania kostkę do wersji ładowarki indukcyjnej (do iPhone 13 polecane są oczywiście oryginalne ładowarki Apple o mocy 20 watt). W przypadku chęci ładowania dwóch urządzeń na raz na ładowarkach indukcyjnych duo, należy wziąć to pod uwagę i kupić odpowiednio mocną wtyczkę do prądu, by oba smartfony (lub smartfon i zegarek) ładowały się z odpowiednią mocą i nie trwało to zbyt długo. Ładowarki indukcyjne można również podłączyć pod powerbanka i mieć przenośną ładowarkę dotykową, co może być bardzo wygodne w dłuższej podróży np. w lesie.

Zobacz wszystkie ładowarki indukcyjne w sklepie doApple.pl

Polecane

dostawa
płatności online
pixel