Kilka zasad, jak zadbać o baterię w MacBooku

2022-07-19
Kilka zasad, jak zadbać o baterię w MacBooku

Każdy kto choć przez chwilę pracował na Macbooku wie, że są to urządzenia stworzone do bardziej zaawansowanych funkcji. Cechą, która odróżnia sprzęt Apple względem konkurencji, jest jego pojemna bateria, która pozwala na kilkanaście godzin pracy bez obaw o sytuację, w której wychodząc z domu bez ładowarki, jesteśmy zmuszeni zakończyć prędko nasze działania. Jednak, aby to osiągnąć, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad prawidłowego korzystania z baterii w MacBooku. Dzięki poniższym poradom możesz być pewien, że robisz wszystko, aby jak najdłużej cieszyć się z bezproblemowego korzystania z najnowszych rozwiązań techniki.


MacBook w wersji Pro oraz Air wyposażone są w baterie litowo-polimerowe, w połączeniu z system Mac OS jesteśmy w stanie osiągnąć długi czas pracy na baterii. Oczywiście jeśli korzystamy z multi funkcji i wykonujemy kilka zaawansowanych procesów, nasz czas pracy na baterii zdecydowanie się skróci. Korzystając z naszych porad możesz w prosty sposób zadbać o baterię w swoim MacBooku.

 

 

1. Zadbaj o nową baterię od pierwszego ładowania

Jeszcze niedawno zalecało się trzykrotnie rozładować akumulator do zera, aby wydłużyć jego działanie, niemniej jednak dzisiaj nie jest to już konieczne. Zadbaj przede wszystkim o warunki, w jakich korzystasz ze swojego sprzętu. Nigdy nie trzymaj podłączonego MacBooka stale do sieci, ponieważ skróci to jego żywotność. W miarę możliwości staraj się go odłączać od kontaktu.  2. Pracuj w optymalnym warunkach

Z baterią jest trochę jak z człowiekiem – nie lubi zbyt niskich i wysokich temperatur. Wystawianie MacBooka w słoneczny dzień na promieniowanie UV aż prosi się o kłopoty, tak samo z resztą jak korzystanie z laptopa w bardzo zimnych pomieszczeniach, po prostu mu nie służy. Optymalna temperatura MacBooka, w jakiej powinien pracować to od 10-35 stopni i tego należy się trzymać.  3. Zadbaj o kalibrację baterii

Czynność to należy wykonać od razu po zakupie nowego MacBooka, a później średnio co trzy miesiące. Regularna kalibracja to proces rekomendowany przez samego producenta, nie ma lepszego sposoby, aby zachować wysoką żywotność ogniwa. Zobacz jakie to proste:

  • Krok 1. Ładujemy MacBooka do pełna
  • Krok 2. Po pełnym naładowaniu nie odłączamy zasilania przez dwie godziny
  • Krok 3. Po tym czasie odłączamy jego zasilanie
  • Krok 4. Pracujemy na komputerze aż do jego uśpienia
  • Krok 5. Pozostawiamy go w tym stanie przez pięć godzin
  • Krok 6. Ładujemy baterię z powrotem do pełna4. Używaj aplikacji wspomagających monitorowanie baterii

Dostępnych jest wiele różnych aplikacji, za pomocą których w każdej chwili sprawdzisz stan naładowania i tempo, w którym rozładowuje się ogniwo oraz jego cykle ładowania. Poświęcając chwilę czasu, masz pełną świadomość, w jakim momencie jest żywotność baterii w Twoim MacBooku5. Korzystaj z zasilania adekwatnie do swoich potrzeb

Pamiętaj o sobie korzystając z dobrodziejstw MacBooka na co dzień, wykorzystuj tylko te technologie, które są Ci najbardziej potrzebne w danej chwili. Zredukowanie jasności ekranu czy dźwięku ograniczą korzystanie z procesora i pamięci RAM, dzięki czemu oszczędzasz zużycie energii. Może nie warto korzystać z podświetlenia klawiatury, kiedy nie ma jeszcze pełnego zmroku? Pamiętaj również o korzystaniu z zasilaczy renomowanych marek, aby mieć pewność, że Twoja bateria jest w dobrych rękach.Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Niezależnie, którego MacBooka posiadasz, powyższe wskazówki pozwolą Ci bez problemu wydłużyć żywotność MacBooka. Zastosowane triki mogą się sprawdzić również w innych urządzeniach mobilnych, z których korzystasz. Dłużysz czas pracy baterii, zapewni Ci dłuższe korzystanie z urządzenia, a co za tym idzie późniejszą jego wymianę na nowy.

Doskonałą praktyką jest również zaopatrzenie się w wysokiej jakości obudowę lub pokrowiec, który zabezpieczy Twojego MacBooka przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jeśli zależy Ci na tym, aby jak najdłużej cieszyć się swoim laptopem, koniecznie sprawdź produkty, jakie mamy w ofercie!

obudowa na MacBooka

Zobacz również akcesoria dla MacBooka w naszym sklepie doApple.pl.

Polecane

dostawa
płatności online
pixel