Jak sprawdzić, czy iPhone jest oryginalny?

2022-06-09
Jak sprawdzić, czy iPhone jest oryginalny?

Kupując iPhone’a na rynku wtórnym, chcemy mieć pewność, że nie padliśmy ofiarą oszustwa. Z racji, że najnowsze urządzenia od Apple potrafią kosztować kilka tysięcy złotych, często są brane pod uwagę, jeśli chodzi o nieuczciwy zarobek. Jest kilka skutecznych i prosty trików, które w mgnieniu oka upewnią Cię, że najnowszy nabytek jest wart wszystkich pieniędzy i nie przysporzy Ci więcej problemów. Jeśli czujesz, że Twój iPhone może nie być oryginalny, podpowiemy Ci jak to sprawdzić. 

 

 

 


Jak rozpoznać podróbkę iPhone’a?


Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup smartfona z drugiej ręki, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Podczas zakupu nie jesteśmy w stanie w kilka minut sprawdzić wszystkich funkcji i wykończenia danego modelu. Na co w takim razie zwrócić szczególną uwagę?

  • Numer seryjny – najważniejsza naszym zdaniem kwestia, sprawdź, czy numer pokrywa się na urządzeniu i pudełku, które dostałeś podczas zakupu.
  • Wygląd - należy pamiętać o tym, że iPhone jest precyzyjnie wykonany i posiada konkretną wagę. To może wbrew pozorom mały element, ale podróbki często potrafią ważyć sporo mniej niż oryginał.
  • System – najczęściej podróbki iPhone’a działają na innym systemie niż iOS. Oczywiście nakładka graficzna jest w stanie skutecznie nas zmylić. Najprostszym sposobem jest wejść w AppStore i spróbować ściągnąć dowolną aplikację. Jeśli urządzenie jest nieoryginalne, pobieranie najzwyczajniej się nie rozpocznie.
  • Funkcje – iPhone posiada kilka elementów charakterystycznych tylko dla urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka. Sprawdź, czy możesz korzystać z Siri czy Touch ID. Należy również pamiętać, że na podróbce nie będzie możliwe korzystanie z najpopularniejszych usług Apple.

iPhone


Jak nie dać się nabrać na podróbkę iPhone’a?


Podczas kupowania nowego smartfona od producenta z Cupertino nie daj się nabrać na zaniżoną cenę rynkową. To główny haczyk każdego oszusta, który chce w prosty sposób rozproszyć naszą uwagę. Najprostszym sposobem jest oczywiście zakup iPhone’a w autoryzowanym sklepie, co daje nam gwarancję i pewność, że sprzęt został wyprodukowany w oryginalnej fabryce.

iPhone


Zobacz oryginalne akcesoria w naszym sklepie doApple.pl!

Polecane

dostawa
płatności online
pixel