Dlaczego etui żółknie?

2022-03-22
Dlaczego etui żółknie?

Efektem dłuższego noszenia jednego etui jest powstanie żółtych przebarwień na jego powierzchni. Zdarza się tak najczęściej w przypadku noszenia przezroczystego i transparentnego case’a. Dlaczego etui żółknie po czasie, które etui najlepiej wybrać, aby uniknąć tego zjawiska?

Zżółknięte etui - przyczyny

Gumowe przezroczyste etui jest najczęściej narażone na pojawienie się żółtej powierzchni na jego powierzchni. Spowodowane jest to przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczone powierzchnie, brudne dłonie czy skażone powietrze. Jednak czynnikiem, który ma największy wpływ na powstawanie tego zjawiska jest słońce i jego oddziaływanie promieni UV na nasz pokrowiec.

Pamiętajmy, że samo zażółcenie się etui nie pogarsza funkcjonalności naszego futerału czy pokrowca. Niemniej jednak jest to defekt, który z pewnością może być uporczywy dla niektórych użytkowników. Niestety nie istnieje jeden złoty środek czy domowy sposób na naprawienie takiego etui, chociaż są dostępne pewne sposoby, które mogą temu pomóc w pewnym stopniu.


Jak wyczyścić zżółknięte etui

Mycie etui może wydawać się dla niektórych dziwne. Niemniej jednak jest to jeden z najskuteczniejszych sposób na powstrzymanie powstawania żółtych plam na jego powierzchni. Najlepsze co możesz zrobić to wpaść w cotygodniową rutynę i raz na kilka dni po prostu zdjąć etui, dokładnie je przemyć, wysuszyć a następnie z powrotem założyć na swojego iPhone'a. W okresie letnim nie pozwól również na długotrwałe leżenie telefonu w etui na słońcu. Po pierwsze jest to niezdrowe dla baterii smartfona, ponieważ może się ona przegrzać i stracić swoje właściwości. Po drugie etui narażone na długotrwałe promienie UV z całą pewnością nie będzie ci wdzięczne.


Etui, które nie żółkną

Marka Speck szczyci się tym, że wszystkie etui oferowane przez producenta mają antybakteryjną powłokę Micorban®, która gwarantuje dożywotnią ochronę i przeciwdziała żółknięciu etui. Korzystając z przezroczystych etui z serii Presidio Perfect-Clear możemy być pewni, że nasze etui nie zżółknie po pewnym czasie, a my będziemy mogli się cieszyć skuteczna ochroną i podziwiać nasz najnowszy smartfon w każdych warunkach przez długi czas.


Kolorowe etui odporne na zżółknięcie

Z całą pewnością zżółceniu nie ulegną kolorowe etui, które mamy również w ofercie. Color Cover marki CRONG to kultowe etui oferowane w najróżniejszej kolorystyce dla większości modeli iPhone'a. Ich konstrukcja zapewnia pewny chwyt i chroni nasz telefon z każdej strony podczas zderzenia z twardą powierzchnią. Jego elastyczna konstrukcja Anti-Shock dba również o twojego iPhone'a w każdej sytuacji.


Jak uniknąć zażółknięcia etui

Najprostszym sposobem jest wybranie etui stworzonego z innych materiałów niż silikon, aczkolwiek nie jest to oczywiście regułą. Wybierając etui wykonane z wysokiej jakości TPU lub z ekologicznej skóry mamy pewność, że nie zżółknie nam po krótkim czasie. Co prawda są producenci, którzy deklarują, że przezroczyste etui oferowane przez nich nie żółknie i należy temu wierzyć. Marka Speck jest tego doskonałym przykładem. Jeśli jesteś w posiadaniu etui, które niezwłocznie zżółkło, przy następnym zakupie zdecyduj się na inny wybór lub skup się na przezroczystym etui producenta, który zapewnia, że etui nie zżółknie po pewnym czasie.

Zobacz bogatą ofertę etui ochronnych do swojego iPhone'a w naszym sklepie doApple.pl.

Polecane

dostawa
płatności online
pixel